سردردهای تنشی چیست

سردرد

سردرد تنشی، شایع‌ ترین نوع سردرد است که می‌تواند باعث درد خفیف، متوسط یا شدید در سر، گردن و پشت چشمها شود. برخی، سردرد تنشی را مانند یک باند (نوار) سفت که به دور پیشانی شان بسته شده باشد تجربه میکنند. ممکن است سردرد تنشی‌ با میگرن اشتباه شود. ولی سردرد میگرنی باعث درد ضربانی در یک یا دو طرف سر می‌شود و سردردهای تنشی، حالت تهوع یا استفراغ ندارند. زنان دو برابر مردان به سردردهای تنشی دچار می‌شوند.

سردرد تنشی موقعی اتفاق می افتد که عضلات گردن، شانه و سر و صورت شما دچار انقباض و سفتی شوند. اگر تغییراتی در سبک زندگی روزانه خود ایجاد کنید ممکن است بتوانید از وقوع سردرد پیشگیری کنید. هر کسی در زندگی شخصی خود استرس را تجربه می کند. اولین پیشنهاد این است که از برخورد با عوامل و شرایط استرس زا پرهیز کنید و کارهایی را انجام دهید که حس بهتری در شما ایجاد می کنند. ولی اگر این کار ممکن نیست و شما مجبور به مواجهه با استرس و اضطراب در زندگی و کار روزانه خود هستید توصیه می شود روش های کنترل این حالات را یاد بگیرید.

برای کنترل سردرد های تنشی سعی کنید آرامش خود را در طی کارهای روزانه حفظ کنید. به خود استراحت دهید. بیشتر کارهایی را انجام دهید که از آن لذت می برید. بیشتر با کسانی که دوستشان دارید وقت بگذرانید. تکنیک های ریلکسیشن را امتحان کنید. این روشها ممکن است تنش شما را کاهش دهد و عضلات شما را شل کند. تمرین تنفس عمیق و مدیتیشن را امتحان کنید. سعی کنید فک خود را قفل نکنید و دندان های خود را به هم نفشارید. کمپرس گرم یا سرد را امتحان کنید.

Search

جدیدترین مطالب

پربازدید ترین مطالب سایت

سکته مغزی دومین عامل منجر به فوت در جهان

سکته مغزی دومین عامل منجر به فوت در جهان محسوب میشود و علیرغم تمام تلاش‌هایی که میشود همچنان شیوع آن در دنیا درحال افزایش است. پیشگیری از استروک در دو سطح اولیه (قبل از وقوع)، و ثانویه (پس از وقوع)، بحث میشود. از آنجاییکه تنها سی درصد افراد پس از

وقتی اکسیژن رسانی به سلولهای مغزی مختل میشود

وقتی اکسیژن رسانی به سلولهای مغزی مختل میشود، مرگ سلولهای مغزی در طی چند دقیقه رخ می‌دهد. لذا هر چه زودتر بتوان جریان خون را برقرار کرد، وسعت تخریب کاهش میابد. چنانچه بتوان بیمار را در شش ساعت اول به مراکز سکته مغزی رساند، می‌توان با تجویز داروهای حل کننده